کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات نشر نی - مترجم: سپیده حبیب-بهترین کتاب ها و نمایشنامه های فلسفی

The noted Stanford University psychiatrist distills the essence of a wide range of therapies into a masterful, creative synthesis, opening up a new way of understanding each persons confrontation with four ultimate concerns: isolation, meaninglessness, death, and freedom.
کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال هم راهنمایی برای درمانگران است و هم نوعی درمان به‌شمار می‌رود: هرکس که آن را بخواند، عمیقاً تحت تأثیر قرار می‌گیرد و خردمندتر می‌شود انگار چندین ساعت به گفت‌وگو با کسی نشسته که عزمش را برای عبور از ژرف‌ترین مشکلات بشری جزم کرده‌است. داستایفسکی، تولستوی، کافکا، سارتر، کامو و بسیاری دیگر با نویسنده هم‌آوا شده‌اند تا از دلواپسی‌های غایی بشر بگویند.


خرید کتاب روان درمانی اگزیستانسیال
جستجوی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال در گودریدز

معرفی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال از نگاه کاربران
يكي از بهترين كتابايي كه توي زندگيم خوندم
با اينكه اولش با يك عنوان پر طمطراق و نزديك به 900 صفحه مواجه ميشي ترس برت ميداره اما فكر كنم سريع تر از اين كتابي نخونده بودم
نگاه اروين يالوم به زندگي جالبه و كلن شخصيت جالبي داره

مشاهده لینک اصلی
سه شب بیدار موندم و خوندمش. کتابهایی که دوست دارم رو باید چند ساعت پشت هم و توی سکوت شب بخونم... دوستان رویوهای خوبی برای این کتاب نوشتند شاید لازم نباشه از کتاب بنویسم. تنبلیم هم میشه مثل همیشه.
جالبترین قسمت هاش برای من توضیحاتی بود که درباره مفاهیم کتابهای کافکا و سارتر و کامو میداد و ربطشون به اضطراب اگزیستانسیال. تجربه های خودش درباره بیماران و گروه درمانی هم مثل همه کتابهاش جالب بود.
مهمترین فصلش برای من @پوچی@ بود که مفهوم معنا در زندگی رو کاملا باز کرده بود. چند صفحه توضیحاتش درباره کارهای فرانکل خوب بود چون من کتاب هاش رو نخوندم.
اگه بخوام چیزی که از کتاب توی ذهنم برجسته شده رو بگم اینه که ما چاره ای جز احساس گاه و بی گاه پوچی نداریم. وقتی مرگ و میرها و بی ثباتی دنیا رو درک می کنیم، طبیعیه که همه چیز بی معنا به نظر برسه ولی مهم اینه که ما از این نگاه برمی گردیم و دوباره در زندگی غرق میشیم. تعهد به چیزهای کوچکی که برامون مهمند در نهایت به زندگیمون معنا میده.

مشاهده لینک اصلی
واقعا ارزش خرید تمام وقت مورد نیاز برای خواندن این شاهکار! بنابراین خیلی چیزها را درک می کنم ... من خیلی گریه کردم ولی بعد از خواندن من واقعا بعضی چیزها را متفاوت می بینم.

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب کلاسیک برای درمانگران، یالوم چهار مسائل وجودی اولیه را که پیامدهای بالینی گسترده ای دارند، شناسایی می کند و راه های ممکن برای درمان را مشخص می کند. یالوم چهار مسئله اساسی را شناسایی می کند و آنها را بر اساس روانشناسی، فلسفی و ادبیات درمان می کند: مرگ و ترس مرگ و میر، آزادی و مشکل احتمالی، انزوا و بی معنا بودن. مدل پایه او روانکودینامیک است، که می گوید او معتقد است که افراد ممکن است مکانیزم های دفاع کلاسیک را برای جبران مشکلات وجودی توسعه دهند. گرچه نظريه نظري او اساسا فرويد است، رويكرد كلي و ويژگي هاي اين مسائل، امروزه، مانند روان شناختي مثبت، در پارادايم هاي روانشناختي غير دارويي در ارزيابي گسترده اي يافت مي شود. این کتاب بسیار قابل خواندن و بسیار مفید است برای غیر رسمی که علاقه مند به این موضوعات است.

مشاهده لینک اصلی
من نکردم Yaloms نوشتن عالی است، و او فلسفه وجودی را بسیار موثر، رسم از داستان های ادبی و غیر علمی است. در اینجا باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، اما قبل از اینکه من آماده باشم، باید بخش مربوط به مرگ را برای مدت زمان طولانی هضم کنم. من در بخش تعطیلات ساحلی بخش اضطراب مرگ خوانده ام. بعضی از مردم فکر کردند که خیلی خنده دار بود

مشاهده لینک اصلی
من برای این یکی خیلی جوان هستم .. بعدا، دکتر عزیزم یالوم

مشاهده لینک اصلی
اول از همه من را ببخشید برای زبان غیر معمول: D من انگلیسی نیست که خوب است.عمومی روان درمانی، به من یک رویکرد شکست خورده به روان درمانی است. البته، وجود وجود، فیزیولوژیکی و دیگر دیدگاه ها می تواند برای توضیح دادن اینکه چرا گاهی اوقات مردم احساس خوبی ندارند، انتخاب می شوند، اما برای اشاره به این موارد، به ویژه اگر راه حل نهایی آنها را قبول کند، هیچ استفاده ای نمی شود. به نظر میرسد این مشکلات به دلیل رفتارهای بسیار ساده ای است که میتواند تغییر کند به راحتی اما بسیار نزدیک به شناخته شده است، و در جامعه بیش از حد معمول است که به عنوان به عنوان رفتار اشتباه پذیرفته شده است. برای خواندن ایده های خوب درباره آنچه که من می گویم، می توانید کتاب @ scripts people live @ by Claude Steiner را بخوانید. به نظر می رسد که مشکلات ریشه در بنیاد بسیار محکم و غیر قابل تغییر جهان و انسان، به نظر می رسد که به همه کمک کند، اما فقط به ایجاد باورهایی که تبدیل شدن به یک فرد بهتر است سخت تر است. ممنون از تحمل این پالس انتقاد :)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب روان درمانی اگزیستانسیال


 کتاب مرید راستین
 کتاب درباره زبان و تاریخ
 کتاب تاریخ فلسفه قرن هفدهم
 کتاب سرچشمه های دانایی و نادانی
 کتاب مهمان ناخوانده
 کتاب وزن چیزها