کتاب خیابان یک طرفه

اثر والتر بنیامین از انتشارات مرکز - مترجم: حمید فرزانده-بهترین کتاب ها و نمایشنامه های فلسفی

خيابان يک طرفه دومين و آخرين كتابی است كه از بنيامين در زمان حياتش انتشار يافته است.‏

آثار اين متفكر، ناقد، تاريخ نويس انديشه و فيلسوف آلمانی كه در اثر نا‌متعارف بودن سبک و انديشه‌اش در زمان حيات كم و بيش ناشناخته ماند، در دهه‌ی اخير مورد توجه قرار گرفته و به چندين زبان ترجمه شده‌اند.‏

اين كتاب چنان كه در نگاه نخست به نظر می‌آید یک كتاب گزين گويه نيست، بلكه مجموعه‌ای است از تصويرهای انديشه‌گرانه. احضار چيزهایی است كه بيان آن‌ها به واژه‌ها امكان پذير نيست. شكل مرموز آن‌ها انديشه را، كه در شكل مفهومی سنتی خود انعطاف ناپذير و قراردادی می‌نمايد، فعال می‌کند، خود انگیختگی و نيروی آن را به جريان می‌اندازد و به خواننده می‌فهماند در واقع ديری است چيزهايی را كه در صدد انكارشان بوده می‌دانسته است.‏


خرید کتاب خیابان یک طرفه
جستجوی کتاب خیابان یک طرفه در گودریدز

معرفی کتاب خیابان یک طرفه از نگاه کاربران
برای خواندن این کتاب، باید شناختی از منش و شگرد نوشتاری بینامین داشت. شناخت از پروست (که بنیامین مترجم کارهای او بوده)، شناخت از نوع متفاوتِ گزین گویه نویسی‌ توسط نیچه (که به اندازه‌ی بنیامین دگراندیش، مثل بنیامین آلمانی و مالیخولیایی و باز مشابه بنیامین مورد علاقه‌ی پست‌مدرنیست‌ها بوده) ، و شناخت از انگاره‌ی نگارشی بنیامین (با کمک دو سه صفحه اول از مقاله ی آدورنو در آخر همین کتاب و مثلا فصل مربوط به بنیامین در کتاب خاطرات ظلمت بابک احمدی) برای بهتر و صحیح‌تر فهمیدن و ارتباط گرفتن با این کتاب، که از دید دوستان برای هیچ و همه کس پیشنهاد شده، لازم است.

مشاهده لینک اصلی
هیچ چیز درمانده تر از حقیقتی نیست که همان طور  بیان شود که به ذهن خطور کرده است. این گونه نوشتن حتی به یک عکس بد هم نمی ماند. و در حالی که ما زیر پارچه سیاهی سر فرو برده ایم، حقیقت مانند کودک یا زنی که ما را دوست ندارد از این که جلو عدسی دوربین نویسنده بی حرکت بماند و لبخند بزند امتناع می کند. حقیقت خواهان آن است که در یک ضربه از جایی که در آن غرق شده است ، یا با قیل و قال، یا موزیک، یا فریاد کمک طلبانه ناگهان بدرخشد و به در آید...!

مشاهده لینک اصلی
در محاکمه، فاصله متوسط ​​به ندرت ارزیابی می شود. یا فریب ها یا کتاب ها. تفکر کوتاه برد، اما مسافت های طولانی، شهرت بد دقیقا با تکیه بر چیزی است که ما شریک بیشتر به داستان است که مقاله pálpito ادبی، توانایی فراتر از تحت اللفظی از کلمات خود بیرون کشیدن . و در این راه تفکر، والتر بنجامین یک معلم است. جای تعجب نیست که پس از دهه های فراموشی، بنجامین به عقب بازگشته است. کوتاه خود، کوتاه اما هرگز قضاوت، تفکر می شود هر موضوع که با انفجار اندیشه بدون هر گونه قصد کلی لمس را روشن کند. او به دنبال ایجاد یک سیستم نیست. چیزی که روشن می شود خواندن خیابان راه منحصر به فرد، که به تمام افراد ممکن است، همیشه با یک پا در داستان، را به جاده ها قابل قبول آن به طور کلی caerÃan در تاریکی و یا considerarÃan خیلی پوچ می شود مربوط. چه چیزی درباره بنیامین می گویند؟ صحبت در مورد اسباب بازی ها، سبک، اعتبار، کارل کراوس. او جهان را به عنوان یک زمین بازی می بیند، جایی که او مجبور نیست برای بازی کردن فقط با یک اسباب بازی حل کند، اما می تواند این کار را با همه انجام دهد؛ لازم نیست تفسیر واقعی را از یک عنصر واحد، اما آن را در نظر می گیرد که واقعیت مجموعه ای از همه چیز است. این واقعیتی است که با تفکر بازی می کند، با همه چیزهایی که جهان را در خود دارد. آها گرفته شده است عمیقا در مورد بازی، اسباب بازی و کودکان جدی است، زیرا قلب جوانه از هر چیز دیگری است: فرصتی برای بازی، برای فعال ماندن بدون افتادن به راحت طلبی فکری کسانی که ایمان آورده، به دروغ، که او می داند که جهان چگونه است، زیرا او دارای یک سیستم برای توضیح آن است.

مشاهده لینک اصلی
من شروع به خواندن این کتاب با تردید زیادی کردم. این تصور را به دست آوردم - با اولین صفحه های آن - که آن را شبیه به سبک نوشتن Rilke. پس از خواندن ریلکه، می دانستم که نمی توانم در توصیه های پراکنده، غیر مرتبط، اما هوشمندانه، به خوبی نوشته شده و عمیق شخصی در مورد زندگی مدرن، چیزی نداشته باشم. به احتمال زیاد من این تفسیر را در مورد روش نوشتن بنجامین، که من را به اندازه کافی کنجکاوی برای خواندن کل کتاب، خواند، خواند. توصیف گسترده ای در مورد مگا مدرن مدرن وجود دارد که من را به خود مشغول کرده است. با این حال، چند شاهکار از قطعات تمثیلی، تصویری و بسیار خوبی نوشته شده است که افکار عمیق را در یک روش بی نظیر و معنادار بیان می کنند. به همین دلیل است که من به شدت توصیه به خواندن این کتاب را، حتی اگر مجبور به تحمل چند عبارات که متناسب با سلیقه او. قطعا بینش گرانبها برای همه، متفاوت است برای هر فرد، جایی در این کتاب وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
یک شاهکار بین عرفان و دیالکتیک، بنجامین چشم انداز بسیار غیرعادی و شخصی از جهان و مردم را پیکربندی کرد. او همیشه احساسات ملانکولی حساسیت لرزه ای به جزئیات زندگی روزمره نشان می دهد که ما به طور معمول نادیده می گیریم. این در آن شکاف تقریبا نامرئی است که نبوغ بنجامین گسترش می یابد. منحصر به فرد خیابان دست یک کتاب عالی، مجموعه ای از افسانه های درخشان، یک پنجره به جهان دیگر است. هر کلمه در حالت رشته ای درک می شود. همانطور که در سقراط، منبع این حکمت زن، زن خاصی است که بنجامین رابطه ای دردناک با آن دارد: آسجا لاسیس، انقلابی در حرفه. این است که این کتاب در مورد تقویت عاشق، عاشق دیالکتیکی عرفانی در این مورد است. از این رو آتش و ویژگی آن است. من فکر می کنم خواندن بسیار توصیه شده است.

مشاهده لینک اصلی
‡ ‡ ‡ ‡ © © © ©. ©

مشاهده لینک اصلی
در یک عشق بیشتر به دنبال یک میهن ماندگار است. دیگران، تعداد بسیار کمی سفر ابدی. اینها انواع ملانکولی هستند که دلیلی برای ترس از تماس با زمین مادر دارند. کسانی که می دانند چگونه غم و اندوه کشور را حفظ کنند، در اینجا کسانی هستند که به دنبال آن هستند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خیابان یک طرفه


 کتاب طبیعت و قاعده
 کتاب پدیدار شناسی مارتین هیدگر و علوم شناختی
 کتاب فوکو
 کتاب پیدایش جهان
 کتاب تیفوس
 کتاب هنر تسکین دادن خشم